Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

ŞEHİR VE KÜLTÜR SOHBETLERİ

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » ŞEHİR VE KÜLTÜR SOHBETLERİ

24 Aralık 2020 Perşembe günü Moderatörlüğünü Mehmet Kamil BERSE’nin yaptığı Program saat 11:00 ile 11:45 arası Üsküdar Üniversitesi TV’de…

Canlı Yayınımızın Tekrarı

Şehir ve Kültür, Şehir ve edebiyat birbirini bütünleyen unsurlardır. edebiyatsız, şiirsiz, sanatsız, musikisiz medeniyet olmaz. Medeniyetin bunlara ihtiyacı olduğu gibi insanın da eğitime, sanata, düşünceye, şiire muhtaçlığı söz konusudur.Şehirlerimizi inşa ederken merkeze Kabeyi Muazzamadan ilhamla mabetlerimizi, şadırvanlarımızı, hamamlarımızı, gasil-hanelerimizi yerleştirdikten sonra evlerimizi, ocaklarımızı, mahallelerimizi, semtlerimizi inşa ettik. Önceliğimiz ilmin, irfanın, düşüncenin, sanatın merkezini inşa etmek Kur’an-i bir anlayış olarak bize emanet bırakılmıştır. Bunu bütün şehirlerimizin yerleşim merkezlerinde görmekteyiz. Buna sebeptir ki şehir ve kültür anlayışımız kadim Türk milletinin imani bir anlayışı olarak yansımaktadır. Endülüs, Buhara, Semerkant, Bağdat, Halep, Şam, Yemen, Mekke, Medine, Kudüs, Konya, Bursa, İznik, Edirne, Diyarbakır, Mardin, Urfa, İstanbul vs. bunlar birer örneğimizdir.

Gündeme aldığımız konuşmalarımızı, metin çalışmalarımızı, dinletilerimizi beğenilerinize sunuyoruz. Yorum ve düşüncelerinizi önemsiyoruz.

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın