Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

Piri Reis Haritası

Ana Sayfa » RESİMLER » Piri Reis Haritası

Piri Reis Haritası

Piri Reis Haritası; kitabı, ilmi, bilimi ve evrenselliği  anlatmaktadır…

 

 

Bilim evrenseldir. Kitap evrenseldir. Tarihin, kültürün izdüşümlerini, duygusal derinlikleri bu bölümde yakalamak mümkün.

Tarihimize, geçmişimize açılan altın bir pencereden baktığımızda Meclis-i Mebusan’ın 1876 yılında kurulduğunu görüyoruz. Türkiye’mizin demokratikleşme süreci de bu yıllarda kendini göstermeye başlamıştır.Piri Reis Haritasında böylesine bir modernleşme ve çağdaşlaşma serüvenini de görmemiz mümkün.

Kültür, tarihin bize emanetidir. Biz bu emaneti, sanatçı duyarlılığı içinde günümüze taşıyarak, yaşayan kültürümüze önemli bir katkıyı amaçlamaktayız.

Kitap çağdaşlıktır.  Aydınlık Türkiye Cumhuriyetinin, gelişime, halka açık yüzüdür.

Burada modern, çağdaş, kendi tarihi ve kültürüyle barışık, geleceğe umutla bakan bir Türkiye’yi görmemiz mümkün.

Tarih zenginliktir. Kültür zenginliktir. İlk tablomuzda Piri Reis Haritasıyla bu fotoğrafı hemen yakalayabiliyoruz. Bu anlamda parçaları bir araya getirdiğimizde ortaya çıkan tablonun ciddi bir bütünlük arz ettiğini görürüz. Ve tarihin kadim sayfaları, geleceğimize ışık tutan meşaleler olarak çıkar karşımıza.

Bu çalışmamız, büyük bir medeniyetin mirasçısı olan ülkemizin, bu anlayışla sentezleyip çağdaş, modern Türkiye Cumhuriyetinin daha iyi anlaşılması için önemli bir imge olduğunu açık  ve anlaşılır bir üslupla ortaya koymaktadır.

 

Piri Reis Haritası ve Kitap, bir anlamda zaman ve mekan kavramlarını da aşarak bizleri tarihin gizemli atmosferine davet etmektedir. Bu aynı zamanda bizleri geleceğe taşıyan, kültür ve tarih yolculuğunu anlamaya bir davettir. Ülkelerin ve toplumların geleceğini şekillendiren öz bu anlayışta saklıdır.

Çabamız bu anlayışı ve özü yeterince işlemek, ve bu önemli katkıyı sanatçı duruşuyla ortaya koymaktır.

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın