Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 71.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 71.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet TV Kahve Bahane’de bu pazar saat 13.30’da Sinema Eleştirmeni ve Yazar İhsan Kabil konuğumdur.

“Yetiştirme Yurdu’ndaki çocukların içerisinde şanslı çocuklardandım. Çünkü benim annem vardı. Benimle beraber olan Yetiştirme Yurdu’ndaki çocukların birçoklarının ne annesi ne babası var. Annesi  ya da babası olan şanslı ama Annesi ve babası olmayanların durumunu düşünmek icap ediyor” diyerek çocukluğunu anlatmaya başladı İhsan Kabil.

 

İlkokula başladığı yıllarını anlatırken, film afişlerinin dikkatini çektiğini, Yetiştirme Yurdu’ndaki izledikleri ilk filmin belleğinde nasıl yer ettiğini anlayabiliyorsunuz.

Sonraki yıllar, kitap okuma alışkanlığıyla izledikleri filmler, sinema afişleriyle olan yolculuğunun giderek daha çok sinemaya ilgi duyduğunu anlatmaya sürdürüyor. Bu arada İstanbulda olmasını çok şanslı bulduğunu ifade ediyor. Sinema eleştirmenliği ve yazarlık yapan İhsan Kabil’in çeşitli festivallerde halen Seçici Kurul Başkanlıklarını yürüttüğünü de söylemeliyim. Hem çocukluk ve hem gençlik yılları sinemayla olan bağlantısının ve eleştirmenlik yolculuğunu konuştuğumuz Kahve Bahane, sinemaya ilgi duyanların, kültür sanatla ilgilenenlerin mutlaka izlemesi gerektiğini düşünüyorum. Uzun yılları aşan beraberliğimizin ara notlarını konuşacağımız Kahve Bahane’de programı Şair,  Yazar ve Ressam Recep Garip yönetiyor. Önceki bölümler için www.recepgarip.com dan  izleyebilir ve düşüncelerinizi bize yazabilirsiniz.

İyi seyirler temennisiyle selam ve muhabbetlerimle.

 

CANLI YAYIN : https://www.diyanet.tv/canli-izle

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın