Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 69.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 69.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet TV Kahve Bahane’de bu pazar saat 13.30’da şair ve yazar Nurettin Durman konuğumdur.

Her insanın çocukluk yılları binbir çeşit öykülerle, masallarla süslü olduğu kadar, hafızaları ve gönlü dolduran acı hikayelerle de doludur. Şair ve Yazar Nurettin Durman çocukluk yıllarını anlatmaya başladığında duygusal bir hale bürünerek Annem öldüğü sabah Babam başında Kur’an okuyordu. Bir müddet sonra ben artık okuyamıyorum evladım diyerek okumayı bize bırakmıştı. Çocuktum evden kaçtığımda, yıkık viranelerde, soğuk evlerde, sokak köpeklerinin havlamaları eşliğinde tahtaların altında yattım. Şiirimin, yazılarımın ve hayatımın acı öyküleri buradan başlıyor.

Kırk yılı aşan tanışıklığımızın, dostluğumuzun, buluşmalarımızda içtiğimiz çayların, kitaba, şiire ve dergilere dair konuşmalarımızın da içinde yer aldığı Kahve Bahane içimizi acıtırken, sorgulatan, düşündüren örnek hayat hikayeleri üzerinden yeni ufuklar açmayı sürdürüyor. Arzu ediyoruz ki bugünümüzün ve geleceğimizin teminatı gençlerimiz, evlatlar ve çocuklarımız daha güzel olsun. Daha güzel.günleri yaşasın. Bütün çabamız bu.

Adı gibi Kahvenin Bahane muhabbetin şahane olduğu programı Şair, Yazar ve Ressam Recep Garip sunuyor. Önceki bölümlerimizi izlemek isteyenler, düşüncelerini bizimle paylaşmak isteyenler,  www.recepgarip.com‘dan izleyebilir bize yazabilirsiniz. Daha güzel günler için, daha umutlu yarınlar için, daha yekvücut olmuş Türkiye için iyi seyirler temennisiyle selam ve muhabbetlerimle.

CANLI YAYIN : https://www.diyanet.tv/canli-izle

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın