Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 65.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 65.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet TV. Kahve Bahane programında bu pazar saat 13.30’da Prof. Dr. Bekir Karlığa konuğumdur.

Adı gibi Kahvenin Bahane muhabbetin şahane olduğu programımızda yol devam ediyor. Konuklarımızla her hafta yeni şeyler söylemenin gayreti içerisinde olduğumuzu sizler de programdaki heyecanımızdan görüyorsunuz. Prof. Dr. Bekir Karlığa Kahramanmaraş’ın Has evlatlarındandır. “Toprağıyla, dağları ve ovalarıyla Kahramanmaraş bir şairler toprağıdır” diye söze başlıyor Karlığa Hocam.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyelerinden olan Prof. Dr. Bekir Karlığa aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a müşavirlikler de yapıyor. “Batıya Akan Nehir” isminde belgesellere imza atarak büyük gayretler ve çabalarla bize ait kimliğimize, tarihimize ve kültürümüze ait olan değerlerimizi konuşmak için her fırsatı değerlendiriyor. Çocukluk yıllarının başladığı Kahramanmaraş’tan İstanbul’a yönelişindeki işaret taşlarını, hüzünleriyle ilme, kitaplara olan yolculuğunu konuşuyoruz kendisiyle.

Kahve Bahane programını Şair, Yazar ve Ressam Recep Garip hazırlayıp sunuyor. Önceki bölümleri www.recepgarip.com adresinden izleyebilir, düşüncelerinizi, tahlillerinizi ve tekliflerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Her yeni bölümümüzde yeni konuklarla huzurlarınızda olmayı sürdüreceğiz Allah’ın izniyle. Dualarınıza talip olduğumuzu ifade ederken bol köpüklü muhabbetlerinizle iyi seyirler temennisiyle selamlıyorum.

 

CANLI YAYIN : https://www.diyanet.tv/canli-izle

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın