Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 61.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 61.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet TV Kahve Bahane pazar günü saat 13.30 da sanatçı Eşref Ziya konuğumdur.

İstanbul’da dünyaya geliyor 90’lı yıllarda İmam Hatip Lisesi’nin okuduğu dönemlerde başlayan Musiki ile ilişkisi ömrünün anlamı haline geliyor. Bu alanda ses ve seda olmanın önemine dikkat çekiyor. “Vahyin dışındaki herhangi bir anlayışın toplumu, insanları, devlet ve milleti huzura taşıyamayacağını” söylüyor.

Çocukluk yıllarından başlayarak hayat mücadelesini konuşacağımız Kahve Bahane programında kimi zaman hüzün, kimi zaman tefekkür ve kimi zaman yeni düşler kurarak yeni ufuklar açmak için gayret edeceğiz. Kuşku yok, insanlar umutlarla yaşar.

 

“Her ömür-hayat kıymetli. Dünya ahiretin tarlası, buradan ebedi yurda hazırlıklar yapılıyor. Vahiyden uzak hiç bir şeyin faydası yok” diyen Sanatçı Eşref Ziya heyecanla sözünü söylemeyi sürdürüyor.

Tiyatrodan sinemaya, üniversiteden Marmara FM e uzanan yolda neler görmüş neler. “Zuhurat biraz da sizin samimiyetinize bağlı” diyor. Bol köpüklü kahve eşliğinde bu muhabbetimizi yer yer sese duygulara sirayet ederek türkü-ezgi-ilâhi formuna ulaşıyor. Ben olsam bu sohbeti kaçırmazdım. Şair Yazar ve Ressam Recep Garip’ın hazırlayıp sunduğu Kahve Bahane’nin önceki bölümlerini www.recepgarip.com dan izleyebilir, düşüncelerinizi bize yazabilirsiniz.

Selam ve muhabbetlerimle iyi seyirler diliyorum cümlenize.

CANLI YAYIN : https://www.diyanet.tv/canli-izle

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın