Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 60.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 60.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet TV Kahve Bahane’de bu pazar saat 13.30’da şair yazar Ahmet Efe konuğumdur.

1955 Kayseri doğumlu olan Şair, “Fetavayi Hindiyye” mütercimi Müftü Mustafa Efe’nin oğludur. Ankara İmam Hatip ve Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi mezunudur. Diyanet İşleri Başkanlığı Derleme ve Yayın Müdürlüğünde Müdür Yardımcılığı da yapan Ahmet Efe Kandil yayınlarını kurdu. Çocuk edebiyatına yönelerek Diyanet Çocuk ve Kandil Çocuk dergilerinin yayınında yer aldı. Milli Gazete, Yeni Devir gazetelerinde yazdı. Çocuk Edebiyatında 1985 yılında Türkiye Yazarlar Birliği ödülünü kazandı.

 

Ahmet Efe’nin çocukluk yıllarından başlattığımız muhabbetimizde Kahve Bahane, Kayseri’den Ankara’ya,  Konya ve İstanbula  yola koyuldu. Her uğradığı yerdeki şiirden arapçaya, minyatürden hattatlığa dahası güzel sanatlarla olan irtibatını-sevdasını gördük. Şiir, yazı, hikaye , roman ve tercümelerindeki hassasiyetine samimiyet ve ihlasin etkili olduğunu sohbetimizde izleyeceksiniz. Yazdığı ve okuduğu şiirle bütünleşen Ahmet Efe’nin konuk olduğu Kahve Bahane kesinlikle kaçmaz.

Şair, Yazar ve Ressam Recep Garip’in hazırlayıp sunduğu Kahve Bahane’nin önceki bölümlerini www.recepgarip.com dan izleyebilir, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Selam ve muhabbetlerimle iyi seyirler diliyorum

 

CANLI YAYIN : https://www.diyanet.tv/canli-izle

 

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın