Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 59.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 59.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet TV Kahve Bahane de bu pazar İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş Hocam konuğumdur.

“Benim kültür ve maneviyat aktarıcım Babaannemdir”  diye başlıyor söze Safi Arpaguş Hoca ve ilave ediyor; ” “İlmin yanına hikmeti koymadan başarılı olunamayacağını” aktarıyor. Çocukluğunu daha çok Babannesinin yanında geçirmiş.

“Faniye aldanırsın
Sen seni ne sanırsın
Faniye aldanırsın
Hoş birgün uyanırsın
Tevhide gel tevhide”  der Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri.
İslamı, doğru anlamanın ve yaşamanın yolu Kur’an ve sünneti doğru kavramak, itikadi düzgün olmak ve amel sahibi olmaktır. Çocukluk yıllarımda annem ve babamdan ayrı babaannemin terbiyesinde büyüdüm. Ne öğrendimse ondan öğrendim diyerek vefaya işaret ediyor. Rehber olmanın önemine dikkatlerimizi çekiyor. Anne ve babalarla büyüklerin örnekliğindeki şahsiyetin kıymetini dile getiren Şafi Hocamızla muhabbeti sürdürüyoruz. İmametlikten rehber oluşa, ilahiyattan tasavvufi bir imrenişle inceliği konuşacağımız Kahve Bahane su gibi akıp gidiyor. Nezaketin, zarafetin, şefkatin ve merhametin ilim ve irfanla harmanlandığı sohbetin sonuna geldiğimizde henüz yeni merhaba demiştik diyoruz.

Şair, yazar ve Ressam Recep Garip’ın hazırlayıp sunduğu Kahve Bahane’de önceki bölümleri www.recepgarip.com dan izleyip düşünce ve tekliflerinizi bize yazabilirsiniz.

Her hafta yeni bir konukla karşınızda olmaya özen gösteriyoruz. Selam, dua ve muhabbetlerimizle sağlıcakla kalın.

 

CANLI YAYIN : https://www.diyanet.tv/canli-izle

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın