Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 54.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 54.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet TV Kahve Bahane’de Bu pazar saat 13.30’da Prof. Dr. Mustafa Karataş Hocaefendi konumuğumdur.

Her hafta yeni bir konukla muhabbetimiz devam ediyor elhamdülillah. Bu pazar günü herbirinizin uzun yıllardır televizyon ekranlarından tanıdığı İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi, Yazar ve  Programcı Prof. Dr. Mustafa Karataş üstadımızı evlerinize konuk olarak getiriyorum. Kahveler bol köpüklü ve sade olsun.

 

Sivas Gürün’de doğan Mustafa Karataş, 5 yaşından itibaren Karabük’te hayatını devam ediyor. Çünkü 4 yaşlarında Gürün’de bir arkadaşıyla birlikte soğuk karlı bir kış günü kayboluyorlar. Kayboluş hikayesini kendisinden dinleyeceğimiz Mustafa Karataş evinin duvarını süsleyen Ayasofya Camii ve Mevlana Celaleddin Rumi Hazretlerinin fotoğrafların gizemini aktaracak bizlere. İlkokul ve Ortaokulu bitirdikten sonra 16 yaşlarında bir patates kamyonunun kasasına atlayarak Sakarya’ya yolculuğunun ve İmam Hatip Lisesine kayıt oluşunun sırlı öyküsüyle yolumuz devam edecek. Hayatımın en çok kitabını okudum diye ifade ettiği bu süreçleri kahve eşliğinde Mavera dergisini, Sezai Karakoç, Yedi Güzel Adam ve Necip Fazıl ekseninde sohbetimiz devam edecek.

İlim öğrenme aşkı ile gelmiş olduğu İstanbul’daki gurbet hayatı, İlahiyat Fakültesine 1980’li yıllardaki kaydı ile başlayan ilim ve irfan yolculuğunun Fatih İskenderpaşa Camii’ndeki imametlik ve kendisinin  Sakarya İmam Hatip Lisesine kaydına vesile olan Müftüsü İbrahim Çelik Hoca ile bir namazı müteakiben yeniden tanışıp kavuşma hikayesi bizleri fasıllardan fasıllara geçirecek.

Bu sırlı yolculuklar her bir insanın hayatında şöyle ya da böyle mevcut olsa da birçoğumuz bu sırların farkında olmadan nasipleri kaçırdığımızı bir kez daha hatırlamış olacağız. Hadis  araştırmaları üzerine yüksek lisans sınavına hazırlandığı dönemlerde soruları rüyasında görmüş olmanın anlamını arayacağız. Mustafa Karataş gençlerimiz için tavsiyelerde bulunacak.

Her hafta yeni bir konukla Kahve Bahane sırları aralamaya devam ediyor. Her bir insan kendi dünyasında sırlarla dolu. Şair, Yazar ve Ressam Recep Garip’in hazırlayıp sunduğu Kahve Bahane programının daha önceki bölümlerini www.recepgarip.com‘dan izleyebilir, düşüncelerinizi bizlere yazabilirsiniz.

Selam ve muhabbetlerimle, iyi seyirler diliyorum.

 

CANLI YAYIN : https://www.diyanet.tv/canli-izle

 

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın