Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 52.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 52.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet TV Kahve Bahane’de pazar günü saat 13.30 de Türk Halk Müziği Sanatçısı ve Mesam Başkanı Recep Ergül konuğumdur.

 

Ömürler biter, yollar gider, gurbetler insanı un ufak eder. Çocukluk yıllarımız; en güzel anılarımızım en lirik, en kırık mevsimlerimize, en tatlı, en şen vakitlerimize işaret eder.  Hafızalarımızdan asla silinmez. Böylesi çocukluk yılları hafızayı besler, geliştirir ve güçlendirir. Yaşanılmış onca şeye rağmen hafıza hiçbir şeyi ömür boyu kaybetmez.

Recep Ergül’ün  baba hasreti; yollara baka baka gelmeyen yollarda kaybolup gitmektir. Her gün ufka, yollara bakar bir gün çıkar gelir umuduyla. Lakin baba gelmez. Belki de bu nedenle türkülere yönelişi, çekişi, içli haykırışı, söyleyişi. Anadolu yiğitlerinin Mehmetçiklerinin Yemen’e, Trablusgarp’a,  Çanakkale’ye giden atalarımızın belki bir gün dönüp gelirler diye ufku beklerleyişleri gibi çocuklar anneleriyle birlikte beklerler gurbet türküleriyle.

 

Bol köpüklü muhabbete Kahve Bahane’de devam ettiğim her pazar, yeni bir konuğumun çocukluğundan başlayarak gençlik yıllarına, eğitim ve öğretim dönemlerine dair ibret sahnelerini gözlerimizin önüne getirmeye gayret ediyoruz. Kıymetli dost, sevgili kardeşim Recep Ergül adaşımın çocukluk yılları da böylesi hasretlerle doludur. Zaman zaman gözleri yaşarır, zaman zaman bir türküye sığınarak onun sesinden, nefesinden türküler dinleriz. Çocukluk gençlik ve bu günlere doğru yolculuğunu konuştuğumuz Kahve zbahane bütün güzelliğiyle devam ediyor.  Ömrünü vakfetmiş olduğu Çanakkale, Sarıkamış  albümleriyle yüreğimizde düğümlenen duygularımızla şehitlerimizi rahmetle yad ederken gözyaşlarımızı tutamadığımız anlar yaşanır.  Albümleriyle sevenlerinin karşısına çıkar.

Uzun yıllar mücadele verdiği Sanat ve sanatçı haklarıyla ilgili MESAM Başkanlığını konuşacağımız Kahve Bahane kesinlikle ama kesinlikle kaçırılmaz. Her hafta pazar günü saat 13.30’da Şair, Yazar ve Ressam  Recep Garibin hazırlayıp sunduğu Kahve Bahane bütün güzelliğiyle devam ediyor

Önceki bölümleri İzlemek isteyenler  www.recepgarip.com sitemizden izleyebilir, düşüncelerinizi, tahlillerinizi, tekliflerinizi bizimle paylaşabilirsiniz

Selam ve muhabbetle iyi seyirler diliyorum.

 

CANLI YAYIN : https://www.diyanet.tv/canli-izle

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın