Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 51.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 51.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet TV Kahve Bahane programının bu Pazar saat 13.30’da sanatçı ve sunucu Turgay Başyayla konuğumdur.

 

Anadolu;  toprağıyla, yüreğiyle, tarihiyle, kültür ve sanatıyla, insan fotoğraflarıyla zenginliğini her geçen gün daha fazla hissettirmeyi sürdürüyor.  Dağlarını, vadilerini, ovalarını, şehirlerini, köy ve kasabalarını karış karış gezerek heybe dokur gibi dokuyan türkülerimizle bizi besleyip büyüten Anadolu analarının ellerinden öpüyoruz.  Öykülerle bezenmiş türküleri dile getiren Turgay Başyayla kardeşimin çocukluğundan başlayarak bugünlere geliş öyküsünü bol köpüklü kahve eşliğinde sohbetimizle derinleştirmeyi sürdüreceğiz. Her hafta olduğu gibi yeni konuklarla karşınızda olmayı önemsiyoruz.

 

Çankırı’da Ahi Evren kültürü ile yetişen Yaren odalarında beslenip büyüyen Turgay Başyayla ile türkülere yüreğinin eşlik ettiğini dinleyince daha iyi anlayabiliyoruz. Yaren Kültürünün dün ve bugüne yansıyışını soracağımız Kahve Bahane bol köpüklü kahve eşliğinde muhabbetimiz devam ediyor.

Şair, Yazar ve Ressam Recep Garip’in hazırlayıp sunduğu Kahve Bahane’nin önceki bölümlerini www.recepgarip.com dan izleyebilir düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Selam ve muhabbetlerimle.

 

CANLI YAYIN : https://www.diyanet.tv/canli-izle

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın