Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 49.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 49.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet TV Kahve Bahane’de Pazar günü saat 13.30 da  Yazar ve Akademisyen Prof. Dr. Ömer Özyılmaz konuğumdur.

Anadolu’muzun her şehrinin kendine ait tarihi dokusu, kültürel mirası, engin ilim ve irfan ehli elbette farklı farklıdır. Dergahlarıyla, medreseleriyle, camileriyle asırlara hükmederler. Bu nedenle Erzurum’da çocukluk  günlerinde başlayan gayretli çalışmalarını, çabalarını soracağız. Bu günlere nasıl geldi, ömrüne neler girip çıktı bunları konuşacağımız Kahve Bahane programında Ömer Özyılmaz’dan ilginç hayat öyküsünü dinlerken bir yandan da kendi köylerimizdeki, kasabalarımızdaki ve şehirlerimizdeki yaşayışlarımız gözlerimizin önünden geçecek.

 

İnsanı konuşturdukça; her insanın kendine ait öykülerinin bolca mevcut olduğunu görebiliyoruz. Bu nedenle her hayatın, her bireyin kendi hayatını gözlerinin önünden geçirmesi, zaman zaman notlar tutması, Anılar Defterini kayda geçmesi bir gelenek olarak devam edebilir. Bunu yapmakta büyük faydalar var. İlkokulda başlayan, hafızlıkla devam eden, İmam Hatip Lisesi ve İlahiyatla birlikte yolculuğunun sürüp geldiği Yazar ve Akademisyen Ömer Özyılmaz’ın hayat hikayesi oldukça renkli. Bence bol köpüklü kahve eşliğinde bu sohbete eşlik edin.

Kahve Bahane programını Şair, Yazar ve Ressam Recep Garip sunuyor.  Önceki bölümleri  www.recepgarip.com adresinden tekraren izleyebilir, düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Selam ve muhabbetlerimle

 

CANLI YAYIN : https://www.diyanet.tv/canli-izle

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın