Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 46.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 46.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet TV Kahve Bahane’de bu pazar 46. bölümüyle Şair, Yazar ve Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin konuğumdur.

Kırk yılı aşkın süredir tanıştığım dost ve ağabey Mustafa Ruhi Şirin kendisini yalnızca ülke çocuklarına değil, dünyanın bütün çocuklarına adamış bir çocuk edebiyatçısıdır. Şiiri, sanatı, edebiyatı, kitabı, dostluğu ve konuşurken Mustafa Ruhi Şirin’in bu cephesinden bakarak konuşacağız. Bol köpüklü bir muhabbette kimi zaman çocukluk yıllarından, gençlik yıllarından bugüne geçip geldiği yolları kendilerinden dinlerken duygusal muhabbetle coşkulu, kimi zaman tahlil ve teklifleri ile geleceğe ışık tutmak için gayret edeceğiz

 

Mustafa Ruhi Şirin yalnızca bir edebî şahsiyet değil aynı zamanda bir baba duygu yoğunluğu oldukça yüksek, yüreği sevgiyle kaplı, yalnızca tarihe tanıklık etmiyor; aynı zamanda şehre, içinde yaşadığımız evrene, evlere, sokaklara ve çocuklara  endişelerini hüznünü seslendirirken, onları geleceğe taşıyabilecek masallar dünyasından yeni masallar yazarak, şiirleriyle muhabbetli olmayı sürdürüyor. Kahve Bahane programlarının her yeni konuğuyla kendimizi yenileyerek yeniden insana, topluma, dostluğa, kardeşliğe, şiiri ve kitabı götürüyoruz. Ansızın mesaj geliyor Mustafa Şirinden; “Dünyanın en küçük çocuğundan selam ve muhabbetlerimle” diye. İstemiyorsunuz.

Mustafa Ruhi Şiirinle muhabbeti kaçırmayın. Şair, Yazar ve Ressam Recep Garibin hazırlayıp sunduğu Kahve Bahane programının önceki bölümlerini  www.recepgarip.com‘dan izleyebilir, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Selam, sağlık ve muhabbetlerimle esenlikler diliyorum.

 

 

Önceki Bölümler  : https://www.recepgarip.com/kategori/etkinlikler/

Canlı Yayın           :  https://www.diyanet.tv/canli-izle

 

 

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın