Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 45.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 45.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet TV Kahve Bahane 45. bölümüyle bu pazar Bilim Tarihçisi ve Yazar Prof. Dr. Mustafa Kaçar konuğumdur.

Kandilli’den İstanbul’u seyretmek, boğazın kıyısından  Ayasofya’ya, Topkapı’ya, Süleymaniye’ye bakmak ve 15 Temmuz Köprüsü’nden Kız Kulesi’ne uzanmak öylelikle bir İstanbul muhabbetini Mustafa Kaçar Hoca’dan dinlemek bence kaçmaz. Çocukluk yıllarından başlayarak bugüne varış yolculuğunu kendisinden dinlemek oldukça İronik hikayeler barınındığından da eminim. Anadolu’yu konuşurken Türkleri konuşmamak mümkün değil Türklerin İslam’la tanışmış olmalarıyla başlayan sürecin dünyaya getirdikleri ve kazandırdıkları üzerinden Mustafa Kaçar Hoca’nın çok önemli teşhislerinin bulunduğundan eminim.

 

Insan, yaşamış olduğu hayatın Bizati kendisi tarih olunca geçmişden geleceğe köprülerde tarih dokusu içerisinde bakmanın yol ve yöntemlerini dinleyeceğiz. Son dönemlerdeki dizilerle toplum belleğine arz edilen tarihin tahlillerinin kapılarını aralayacağız.

 

Kahve bahane her hafta yeni bir konuyla yine karşınızda olurken alanında en Yetkin ilim fikir bilim adamlarıyla yeni şeyler söylemeyi sürdürüyor önceki bölümleri kaçıranlar tekrar İzlemek isteyenler www.recepgarip.com izleyebilirler

Sağlıkve esenlik, selam ve güzellikler üzerimizde olsun…

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın

Sebiha Özbek
04 Eylül 2022 - 10:19

Muhteşem bi program buyursunlar efendim iyi seyirler dileriz, 👌✍️