Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 41.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 41.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet TV Kahve Bahane programının bu hafta pazar  saat 13.30’da Türk Dil Kurumu Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Hayati Develi konuğumdur.

Kahve Bahane’de yeni bir konukla yine huzurlarınızdayız.  Araştırmacı, bilim adamı, Akademisyen  Prof. Dr. Türk Dil Kurumu Bilim Kurulu Üyesi Osmanlı Türkçemiz ve Türk Dili üzerine araştırmaları bulunan Hayati Develi’nin Uşak’ta geçen çocukluk yıllarından başlayarak okuduğu şehirlerden İzmir, Erzurum ve İstanbul’dan söz edeceğiz. Bugüne nasıl ulaştığını konuşacağız. Çocukluk yıllarının kazandırdıkları ömrümüze sirayet ediyor. Hayati Develi’de de bunu görebilecek miyiz? Evliya Çelebi’nin İstanbul’u ile Hayati Develi’nin İstanbul’u ne durumda? Bol köpüklü kahve eşliğinde yine Kahveyi Bahane ederek aklımıza gelen, sorulması gereken soruları sorarak sizlerle birlikte olacağız.

 

 

Şair yazar ve ressam Recep Garip’in sunumu ile Kahve Bahane yeni konuklarıyla devam ediyor. Önceki bölümleri İzlemek isteyenlerin www.recepgarip.com adresinden izleyebilir, bizlere düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Selam ve muhabbetlerimle.

CANLI YAYIN : https://www.diyanet.tv/canli-izle

 

 

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın