Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 39.BÖLÜM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 39.BÖLÜM

24 Temmuz 2022 Pazar günü saat 13.30 de Diyanet Tv. Kahve Bahane’de Şair ve Yazar Ahmet Murat Özeli ağırladım. İki şair bir arada olunca şiir her zaman olduğu üzere öne çıktı.

Çocukluk yıllarından kazanılan her anının günü geldiğinde insanı nasıl gelip yakaladığının Şair Ahmet Murat’ın çocukluk yıllarında da gördük. Çocukluk; kazanılmış en kutlu, en masum ve en zengin hatıralardır. Şair Murat, “babamdan daha geride kalmış bir adam olmak istemem. Onun tekrarı değil, ondan daha büyük hedefleri, düşleri, gayretleri olan bir oğul-evlat olmak isterim” anlamında ifadelerin ısrarla altını çizdik.

 

 

Sohbetimiz bol köpüklü kahve eşliğinde devam ederken bağ ve bahçelerdeki meyve ağaçları bizleri büyüledi. Sandım ki erik, elma, armut,  üzüm topluyoruz. Alıç ağaçlarının o eşsiz   tarlalardaki sararmış ama dimdik, sapasağlam sanki çınar gibi ayakta duruşlarının etkisi hala içimizde bir yerlerde durduğunu fark ettik.

Okul yıllarındaki özellikle lise dönemindeki yurt ve yurdun kütüphanesinin sunduğu bilgeler sofrasında bağdaş kurup şiire ve yazarlığa dair yolculuklarımıza Karamanoğlu Mehmet Beyin Türkçeye verdiği önemle Mevlananın Mesnevisinden naziğimize düşenlere talip olduk. Kitaplara, şiire, yair ve yazar adaylarına bir başlarına yazar, Şair olunamayacağının bir ekiple aynı ortamda beslenmenin, kaynananın sırrını aldık. Vaktimizin sonuna geldiğimizde sırları ifşa için geç kaldığımızı izleyicilerimizin ve ilgililerin mutlaka Şair ve Akademisyen Ahmet Murat’ı takip etmeleri gerektiğini de ifade edeyim.

Kahve Bahane bütün güzelliğiyle, yeni konuklarıyla huzurlarınıza Şair, Yazar ve Ressam Recep Garip’in sunumuyla devam ediyor. Geçmiş konuklarımızı izlemek ve düşüncelerinizi yazmak için www.recepgarip.com a girmeniz yeterlidir.

Selam ve muhabbetlerimle, Rabbime emanet olun.

 

ÖNCEKİ BÖLÜMLER İÇİN : https://www.recepgarip.com/kategori/etkinlikler/

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın