Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 37.BÖLÜM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 37.BÖLÜM

Kahve Bahane 37. Bölümüyle 3. dönemine başladı ve Prof. Dr. Ömer Karaoğlu’nu ağırladı.

80’li yıllardan bugünlere doğru hayatımızın merkezine yerleştirdiğimiz iman, inanç, itikat ve amel duygumuzun kökleşmesinde bir şekilde ilahilerin marşların ve ezgilerinden varlığını da ifade edebiliriz. O yıllarda yoğun kitap okuyan düşüncenin hayatı tanzim edeceğine inanan bir gençlik gurubuyduk. Hala kitabi düşünen tefekkürün vaz feçilmezliğine inandığımızı da ifade etmiş olalım.


Bu ve benzeri konuları konuştuğumuz Sanatçı Prof. Dr. Ömer Karaoğlu 80’li yıllardan bugünlere doğru ciddi bir mücadele içerisinden geçerek bugünlere doğru bestelerini, güftelerini, sahnedeki asaletli duruşuyla Anadolu insanımızın yüreğinde taht kurmayı başaran sanatçılarımızdan. Çocukluk yıllarından başlayarak gençlik dönemlerinde geçirdikleri, üniversite yıllarında nelerle karşılaştıklarından bahisler açtık. Müzik dünyasının gözüken gözükmeyen hallerini de konuştuğumuz Kahve Bahane programında Ömer Karaoğlu dostumuzla Anadolu insanımıza ve sınırsız topraklarımıza dair acılarımızı, aşklarımızı ifade ettiğimiz; şiirin, sanatın, edebiyatın ve musikinin kendi içinde kendi özüyle insana seslendiğine dair ifadelerimizin yer aldığı bu güzel sohbet ve muhabbeti ortaya çıktı. Bol köpüklü kahve eşliğinde gerçekleştirip evlerinize konuk olduğumuz programı; Şair, Yazar ve Ressam Recep Garip her hafta yeni bir konuk’la huzularınızda olmayı sürdürüyor.

Geçmiş bölümler için www.recepgarip.com dan izleyebilir düşüncelerinizi, eleştirilerinizi, tekliflerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kalbî muhabbetlerimle.

ESKİ BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYINIZ : https://www.recepgarip.com/kategori/etkinlikler/

 

 

 

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın