Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 37.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 37.BÖLÜM – TANITIM

Kahve Bahane’de bu pazar saat 13.30 da

Akademisyen ve sanatçı Prof. Dr. Ömer Karaoğlu konuğumdur.

Kahve Bahane III. Dönem çekimlerimiz bir yandan devam ederken diğer yandan yayın akış tarih ve saati belli oldu. Mübarek Ramazanı şerifin ardından tekraren kolları sıvayıp her hafta kendi alanında başarılı, örnek ve imrenilir hizmetler yapan kültür, sanat, edebiyat, düşünce ve  tefekkür dünyamızdan bir birinden değerli yeni konuklarla karşınızda olmayı özledik. Önceden olduğu üzere yine her hafta pazar günleri 13.30 itibariyle sizlerle olacağız. Bu pazar  Kurban Bayramının II. günü

13.30 da Akademisyen ve sanatkar kıymetli dost ve kardeşim Prof. Dr. Ömer Karaoğlu konuğumdur.

 

Ömer Karaoğlu’nu seksenli yıllardan bu yana milletimiz onu sesiyle söylediği ilâhi formlarını çağrıştıran, marş niteliğindeki ezgileriyle düşündüren, her bir mısradaki götürdüğü yolculuklarla bir davanın, idealin sahibi olmamızı teşvik eden çağrışlarıyla tanıdı.

Yeri geldi “Döneceğiz Mekke” dedi. Yeri geldi “Şehit tahtında Rabbe gülümser” diyerek şehadet arzumuzu yükseltti. Yeri geldi “Her eylem yeniden diriltir beni” diyerek Yunus’un 13. yüzyıldaki “Biz hergün yeniden doğarız/Bizden kim usanası” deyişleriyle buluşturdu.

Doğduğu ve kendini tanımaya başladığı yıllardan bu günlere nasıl bir mücadele örneği verdiğini konuşacağımız Kahve Bahane’yi Şair, Yazar ve Ressam Recep Garip sunuyor.

Önceki bölümleri merak edenler, izlemek istiyorum diyenler www.recepgarip.com dan izleyebilir, düşüncelerinizi bizlere yazabilirsiniz.

 

CANLI YAYIN İÇİN  :https://www.diyanet.tv/canli-izle

 

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın