Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 32.BÖLÜM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 32.BÖLÜM

Diyanet TV Kahve Bahane’de  adı gibi kahvenin bahane muhabbetin şahane olduğu programımızda yeni bir konukla ile karşınızdaydık. Bugünkü konuğum Prof. Dr. İrfan Gündüz Hocamdı.

İrfan Gündüz Hocamla 1978’li yıllardan bu yana tanışıyoruz. İlim, sanat, siyaset ve sosyal olayların, dernek, vakıf çalışmalarının içerisinde kendilerini gördük. Kayseri’de dünyaya gelen İrfan Gündüz Hocamın çocukluğundan, çocukluk yıllarındaki dede ve baba terbiyesinden, o günün ilim, irfan meclislerinden, Yüksek İslam Enstitüsü’nden bugünkü siyasal durumlara doğru birlikte yolculuk yaptık, sohbetler ettik.

Miraç kandilimiz nedeniyle Miracımızı konuştuk.

 

Mehmet Zahit Kotku Hazretlerinin vefatıyla tarih düşmek için çok çaba sarfettiğinden bahsederken bir gün uykumda “İrfan bBey Oğlum neden bu kadar uğraşıyorsun” diyerek tarih düşürmemdeki beyitleri yazdırdılar. Gençlik yıllarından itibaren kendilerinin izni olmadan İstanbuldan ayrılmadım. Gençler, sizler de büyüklerinizin tavsiyelerini dinleyin, pişman olmazsınız dediler.

Şair, Yazar ve Ressam Recep Garip’ın hazırlayıp sunduğu Kahve Bahane’nin önceki bölümlerini www.recepgarip.com dan izleyebilir, programımızla ilgili değerlendirmenizi okumak isteriz.

Selam ve muhabbetlerimle.

Önceki Bölümler için Tıklayınız…  https://www.diyanet.tv/kahve-bahane/bolumler

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın