Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 31.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 31.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet TV Kahve Bahane programında Bu pazar saat 13’00’te yazar ve şair Mustafa Özçelik konuğumdur.

Her pazar günü kahveyi bahane ederek; kültür, sanat, edebiyat, tefekkür, musiki, tarih ve insanı ilgilendiren bütün alanlarda yetkin şahsiyetlerle  huzurlarınızda oluyoruz. Sofralarınız, sohbetleriniz, gönlünüz bereketli olsun.

 

Şair ve Yazar Mustafa Özçelik benim 40 yıla varan kadim dostlarımdandır. Onunla çocukluk dünyasından yola çıkarak Osmanlı’nın başkentlerinden Eskişehir’in manevi büyükleri olan Seyit Battal’dan Yunus Emre’den Nasrettin Hoca diyarından neler topladığını konuşacağız. Yunus Emre ile ömrünü devam ettiren Mustafa Özçelik’in neden Yunus’la bu kadar ilgilendiği üzerinde durup, şiirler dinleyeceğiz.

 

Yalnızlık şiiri buldurdu diyen Özçelik’le muhabbetimiz kaçmaz. “Yalnızlık ve acıyı bir yara gibi düşünüyorum. Yalnızlık bizim kendimizi idrak etmemizi sağlar” diyen Şairimizin yaşadığı hüzünlü hikayeleri konuşacağız.

Şair, Yazar ve Ressam Recep Garip’in sunduğu Kahve Bahane’nin önceki bölümlerini tekrar izlemek ve değerlendirmeler yapmak için www.recepgarip.com dan yararlanabilirsiniz.

CANLI YAYIN : https://www.diyanet.tv/canli-izle

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın