Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 29.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 29.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet TV Kahve Bahane programının bu pazar saat 13’00’teki konuğu Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü’dür.

Adı gibi kahvenin bahane sohbetin şahane olduğu programımız her hafta sizlerle buluşmaya devam ediyor. Anadolu’nun bir bakıma gören gözü, duyan kulağı, tefekkür eden gönlü gibi türkü türkü dağlardan ovalara, kıyılardan şehirlere, iklim iklim mevsim mevsim çoğalarak bugünlere türküler söyleyeceğiz. Türkülerimizin muhteşem yorumcusu Sümer Ezgü beyefendi ile uçsuz bucaksız ovalarda, kırlarda, bayırlarda koşan atların nal seslerini dinleyerek Dicle’den Fırat’a Tuna’dan Seyhan’a, Misise, Nil’e kavuşmaya gayret edeceğiz. Yaylalarda dolaşıp yörük çadırlarına uprayarak ayranlar içip, kekik kokulu dağların türkülerini dinleyeceğiz.

Anneannesi Selanikli, dedesi Burdur’lu olan Sümer Ezgü Babasının görevi nedeniyle Yunanistan/Gümülçinede geçen çocukluk günlerinden başlayarak Türkülere gönül verme yolculuğunu konuşacağız.

Şair-Yazar ve Ressam Recep Garip’ın sunduğu Kahve Bahane’nin önceki bölümlerini www.recepgarip.com da izleyebilir, eleştiri ve tekliflerinizi beklediğimizi ifade edeyim. Türkü türkü Türkiyemizi dolaşacağımız bu programı kaçırmayın derim.

Selam ve muhabbetlerimle

Canlı Yayın : https://www.diyanet.tv/canli-izle

Eski Bölümler İçin : https://www.diyanet.tv/kahve-bahane/bolumler

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın

Merve
12 Şubat 2022 - 19:48

Nasıl güzel bir sohbet, nasil tatlı bir muhabbetti. Izlerken bitmesini istemediğimiz bir programdı. Tesekkür ederiz kahve bahane ailesine Sümer ezgü ve Recep garip’e😊