Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 28.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 28.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet Tv. Kahve Bahane’de bu pazar saat 13.00 de Yedi Güzel Adam’ın yedincisi Prof. Dr. Nazif Gürdoğan konuğumdur.

Teknolojinin Boyutları, Zamanı Aşan Şehirler, Hicazdan Endülüs’e, Görünmeyen Üniversite gibi bir çok kitabın yazarı olan Nazif Gürdoğan’la Diriliş’ten Edebiyat’a, Mavera’dan günümüze doğru geniş açıdan bir yolculuk yapacağız. Yedi Bilge Yedi Güzel Adamla kırk küsür yıllık yolculuğumuzu konuşacağız.

Dergiler ve dergiciliğimiz üzerinden usta bir kalemin dokunuşlarından, medeniyetimizin izlerinde yapacağımız bu yolculuk  kaçırılmaz. Yunus Emre’den, Mevlan’dan, Hacı Bektaşı Veliden, Pir Sultan’dan, Mehmet Zahit Kodku’dan yolumuz bizleri  Görünmeyen Üniversiteye getirecek. Mehmet Akif’ten Yahya Kemal’e, Necip Fazıl’dan  Sezai Karakoç’ a Nuri Pakdil’ e dair yaşanmış hayat hikayelerini gündeme alacağız.

Şair, Yazar ve Ressam Recep Garip’in sunduğu Kahve Bahane’nin önceki bölümlerini tekrar izlemek, değerlendirmeler yapmak için www.recepgarip.com dan yararlanabilirsiniz.

Selam ve muhabbetlerimle

 

Canlı Yayın İçin              https://www.diyanet.tv/canli-izle

Önceki Bölümler İçin    https://www.diyanet.tv/kahve-bahane/bolumler

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın

Ahmet Ekiz
30 Ocak 2022 - 16:48

Selamünaleyküm, hayırlı günler diliyoruz. Bir döneme dair 68 kuşağı, geçmişi ve zamanı anlatan tarihe not düşülen güzel bir söyleşiydi. Emeğinize, dikinize sağlık devamı olur İnşallah.

Nur
01 Şubat 2022 - 13:21

Nazif Gürdoğan hocamızı dinlemek çok keyifliydi, düşündürücüydü emeklerinize sağlık. Bir sonraki bölümü sabırsızlıkla bekliyoruz 🙂

sağlıkçı
06 Şubat 2022 - 13:57

bu zor zamanlarda yüreğimizi dinginleştiren bu program için hepinize çok teşekkürler