Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 25.BÖLÜM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 25.BÖLÜM

Diyanet Tv. Kahve Bahane’de 25. Bölümde Dr. Havva Sula’yla bol köpüklü kahve eşliğiyle muhabbete başladık. Çocukluk yıllarından başlayan gayret ve çabanın ilkokulda başladığını görüyoruz.

İnsan, hayatı vasıflı yaşamalı diyoruz. İyiliği, güzelliği, tebessümü dağıtan, çoğaltan insanlar olmalıyız üzerinden muhabbeti koyulaştırdık.

Üniversiteli öğrencilerin çektiği sıkıntılardan bugünlere derdimizi çoğaltmaya çabaladık diyor Havva Sula. En çok iletişim ve birbirimizi anlamak gerekiyor. Merhamet, sorumluluk, çözüm, kavuşma ve hedefe ulaşma elbette kişilerde farklı farklı.

İnsanlar birbiriyle karşılaşınca selam verir. Çünkü Efendimiz as “Selamı yayın” buyurdular. Yerli ve yabancı eserleri, yazarları okumak lazım ki toplum problemlerini çözebilelim. İyilik, adalet, yardım, hak, güzel ahlak gibi konular için Kuran ne diyor diye okumalar yaptık yıllarca hala yapamaya devam ediyoruz. Bütün bunlar Başörtüyü problem olarak gören bir sisteme karşı bilinçlenmenin bir yoluydu.

 

İyilik bir şeyi fark etmek, harekete geçmek ve çözüme ulaştırmaktır. İnsanlara akıllarına-idrak ve, anlayışlarına göre yaklaşmak önemlidir. Musa as. in hayvanlarını sulayamayan kızlara yardim etmesi bize bir çıkış yolu gösterdi. Derdi olan insanlar kuşkusuz evlerini de onarmaları icap eder. Her birimiz evde pişirip hazırlayıp yaptıklarımızdan getirip sofralar kurduk..

Bütün bunlar ve daha bir çok sosyal konuları konuştuğumuz Kahve Bahane’yi şair, yazar ve ressam Recep Garip sunuyor. Geçmiş bölümleri www.recepgarip.com ‘dan izleyebilir, düşünce ve tekliflerinizi yazabilirsiniz.

Selam ve muhabbetlerimle efendim.

Eski Bölümler İçin : https://www.diyanet.tv/kahve-bahane/bolumler

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın