Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 23.BÖLÜM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 23.BÖLÜM

Diyanet TV Kahve Bahane, kaçırılmaması gereken yeni bir bölümüyle yine karşınızdayız. 23. bölümle bu pazar saat 13.00’te Şair-Yazar-Radyo ve Televizyon programcısı İbrahim Sadri konuğumdu.

İbrahim Sadri’yle seksenli yıllardaki kültür sanat hareketliliğimize İstanbul ekseninden baktık. İstanbulun bizatihi kendi varlığıyla şiiri, sanatı, edebiyatı, tarihi ve insanı nasıl da kıymetlendirdiğini konuştuk.

Dönemin şartları doğuşu, dirilişi, gayret ve çabayı gerektiriyordu. Direnişi, duruşu, tavrı gerektiriyordu. Şiir, tiyatro, sanat, edebiyat dahası her şey varlık ve yokluk mücadelesinde önemliydi. Bunlar üzerinden yolculuk yaptığımız Kahve Bahane bizleri Necip Fazıla, Sezai Karakoça, Cahit Zarifoğluna, Yeni Devire, Diriliş’e, Mavera’ya, Aylık Dergi’ye, Yönelişler’e, kitap ve şiirlere götürdü.

Elimizden tutan Zarifoğlu tavrıyla bugüne işaretlerde bulunurken Anadolu İrfanını, sofrasını, samimiyetini, dostluğunu, varlığını yüreğimizde hissettik. Her bölümüyle kültürü, sanatı, şiiri ve bu alanda emek verenleri önemseyen Kahve Bahane bir kez daha hakli tavrıyla huzurlarınıza kahve kokusuyla, muhabbetiyle geldi.

Türk şiirinin yeniden hafızalarda süslenmesine, gönülleri hareketlendirmesine sebep olan kıymetli Şşair, yazar, tiyatro sanatçısı, radyo ve televizyon programcısı İbrahim Sadri kardeşime teşekkürlerimizi ileterek İstimlak Marşımızın 100. yılı nedeniyle onun okuyucuyla huzurlarınızdan ayrıldık. Geçmiş bölümlerimizi www.recepgarip.com dan takip edebilirsiniz.

Selam ve muhabbetlerimle

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın