Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 15.BÖLÜM TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 15.BÖLÜM TANITIM

Diyanet Tv’de Kahve Bahane programının 15. bölümünde konuğum Gazeteci, Yazar ve Televizyoncu Ayşe Böhürler Hanımefendi. 31 Ekim 2021 pazar günü saat 13.00 de Diyanet Tv’deyiz.

Kayseride başlayan hayatın getirdiği farklı bir bereketle beslenip büyüyen Ayşe Böhürler, aile içi kültür, sanat, kitap ve edebiyat sohbetlerinin zenginliği içinde İstanbul’a yerleşirler. Dönemin engelleri içinde düşüncenin ve inancın getirdiği Tesettürlü hayata başlangıçla, hakkın ve batılın mücadelesi içinde kendisini idrak eder. İdrak edişin ödülü, başörtü mücadelesindeki yıllarda öncülerden kılar. İslâmî hayatın duruş ve kimlik sahibi yaptığını ve bununla dünya mazlum coğrafya olan müslüman memleketlerdeki kadınlarla bir bilinç oluşturma hikayeleri toplar. Üç yüzü aşkın kadınla söyleşiler gerçekleştirip, eserler yayınlar. Bu güzel sohbeti kaçırmayın isterim.

 

 

Şair, Yazar ve Ressam Recep Garip’ın sunumuyla devam eden Kahve Bahane’nin geçmiş bölümlerini www.recepgarip.com dan izleyebilirsiniz.

Selam ve hürmetlerimle

 

CANLI YAYIN  : https://www.diyanet.tv/canli-izle

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın

Çiğdem
01 Kasım 2021 - 11:52

Allah bizleri okuyan, araştıran, bilgi ve birikimlerini paylaşmaktan kaçınmayan, örnek alabileceğimiz büyüklerle bir araya getirsin.