Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

KAHVE BAHANE 13.BÖLÜM – TANITIM

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » KAHVE BAHANE 13.BÖLÜM – TANITIM

Diyanet Tv. Kahve Bahane’de bu pazar saat 13.00’de Tarihçi ve Ebru Sanatçısı Erol Çağlar. Tarihin bize bıraktığı emanetlerden yola çıkarak sadece tarih şuuruna işaret etmedik. Geçip gittiğimiz, görüp dokunduğumuz tarihi mirasın sesini, seslenişini sorguladık.

Ayasofya’dan, Sultanahmet’ten, Fatih’ten, Topkapı Sarayından Eminönü camiine yol eyleyip kapalı çarşıların yüzyıllardır insana dokunuşunu, insanın ihtiyaçlarını görüşünü konuşmakla kalmadık, cami önlerindeki güvercinleri selamlayıp denizin üzerinde uçan martıların çığlıklarına kulak verdik.

Ebru teknesinde suya nasıl şiir yazılır, nasıl okunur, yüzyıllardır medeniyetimizin sanata verdiği değerin estetik dokunuşları üzerinden yüzyılları dolaşıp günümüze geldik. Erol Çağlar’ın sizler için teknede ebru besmelesine tanıklık ettik.

Şair, Yazar, Ressam Recep Garip’ın sunduğu Kahve Bahane konuklarıyla büyük coğrafyamızda ses olmayı sürdürüyor.

Önceki bölümleri www.recepgarip.com dan

isteyenlerin izleme ve yorum yazma imkanlarını da ifade etmiş olalım. Yeni konuklarıyla Diyanet Tv’de Kahve Bahane her pazar saat 13.00 de devam ediyor. Adı gibi Kahvenin Bahane, sohbetin şahane olduğu programımızdan her birinize selamlarımızı iletiyorum.

Sağlık ve esenlik temennilerimizle efendim.

 

CANLI YAYIN  : https://www.diyanet.tv/canli-izle

 

 

 

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın

Çiğdem
20 Ekim 2021 - 17:38

Erol bey gibi işini severek yapan öğretmenlere çok ihtiyacımız var. Ayrıca ebru sanatımızı diğer ülkelere tanıtmak için çabalaması beni çok mutlu etti. Allah yolunuzu açık etsin 🌸